Renault Clio, czyli jak potrafi zachwycić samochód

Luty 27, 2012 - Kategoria: Samochody sportowe

Renault Clio Gordini to nowa koncepcja motoryzacyjna koncernu z Francji, która ma na celu wydanie do sprzedaży samochodu kompletnego i atrakcyjnego wizualnie.

Duże moce obliczeniowe pozwalają bez skrupułów i wstydu rywalizować Peugeotowi z Fordem Focusem. Samochody te biorą udział także w wyścigach WRC, które są równe i prestiżowe jak te wspomniane wcześniej. Adam Małysz w czasie hobbystycznych rajdów samochodowych z wielką checią korzysta z samochodu tej właśnie firmy i bardzo chwali sobie współpracę z francuskim koncernem. Wszystkie samochody francuskie są konserwowane a także właściciele dają gwarancję całorocznego serwisu dla samochodu. Peugeot 206 choć nie był tworzony dla celów sportowych, to gdy wyjeżdżał z taśmy produkcyjnej już wyglądał jak samochód z ogromnym zacięciem do rajdów samochodowych.

Niskie zawieszenie i bardzo duże rozmiary kół sprawiają,że jazda tym samochodem może wywołać problemy lokomocyjne u pasażerów, czy nawet nie wprawionego pilota sportowego do ekstremalnej jazdy. Ciekawym pomysłem byłoby sprowadzenie wszystkich 500 sztuk Lexusa i wypróbowanie ich wszystkich na jednym torze. Pomalowane na sportowo luksusy, według mnie zdecydowanie popsuło by pierwotny i zamierzony wygląd i tak już tuningowanego samochodu perfekcyjnie

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.